Szerző: Lailanma Marketing | 2017.01.31 | Google, Google Chrome |
A napokban jelent meg a Google Chrome böngésző 56-os verziója. A weboldalak újra töltési sebességének csökkenése mellett a másik feltűnő változás, ahogyan megjeleníti a böngészősávban azokat az oldalakat amelyek nem HTTPS protokolt használnak, vagyis nem rendelkeznek SSL titkosítással. Ez a változás, a “Nem biztonságos” felirat meglepheti az ilyen weboldalak, webshopok látogatóit. (tovább…)
Szerző: Lailanma Marketing | 2014.04.25 | Google Chrome |
Ha képeken lévő szöveggel találkozunk, OCR (szövegfelismerő) szoftver nélkül nem sok minden tehetünk, nem lehet a szöveget kimásolni, pláne lefordítani. A Project Naptha segítségével mindez lehetővé válik. (tovább…)
Szerző: Lailanma Marketing | 2013.10.03 | Android, Google, Google Chrome |
Megérkezett a Google Chrome 30-as főverziója, amely 50 biztonsági frissítést tartalmaz. Az “Új lap” oldal felújítás sorozata után kiadott böngésző asztali és androidos változatában a felszínen rendkívül kevés változás történt, egész konkrétan csak egyetlen újdonság tűnhet fel: fotókra jobb gombbal kattintva már rögtön elérhető a kép alapú keresés. (tovább…)
Szerző: Lailanma Marketing | 2013.07.01 | Egyéb, Google, Google Chrome |
Sok millió felhasználó kapott a szívéhez, amikor a Google bejelentette: július 1-jén vége a Readernek. A legnépszerűbb RSS-olvasó bezárásának hírére rámozdultak a cégek, egyre több érdekes alternatívát találni a piacon. Íme, a legfontosabbak.
(tovább…)
Szerző: Lailanma Marketing | 2013.06.18 | Google Chrome, Internet |
Ha hirtelen fel szeretnénk írni valamit böngészés közben, ám nincs toll és papír a kezünk ügyében, érdemes a számítógépen, pontosabban a böngészőnkben jegyzetelni. Google Chrome böngészőt használók figyelem 🙂
(tovább…)
Szerző: Lailanma Marketing | 2013.06.17 | Google, Google Chrome |
Sok vád éri a Google-t azzal kapcsolatban, hogy célzott hirdetéseket helyez el levelezőrendszerében. Ha ez zavarna bennünket, tegyünk ellene. Megmutatjuk, hogyan.
(tovább…)
Szerző: Lailanma Marketing | 2013.04.26 | Google, Google Chrome |

Search Switch – Google Crome bővítmény
Azt szokták mondani, hogy amit a Google-lel nem találunk, az nincs is. Ez persze túlzás, mindenesetre az tény, hogy ügyesen választott keresőkifejezésekkel valóban rengeteg mindenre rábukkanhatunk a neten.
Még a valóban nagy tudású Google-t is tuningolhatjuk egy érdekes bővítménnyel.
(tovább…)
Szerző: Lailanma Marketing | 2012.11.14 | Android, Google, Google Chrome, Levelezés, Youtube |
A Google már évek óta nemcsak a jól ismert puritán weboldalt, és az azon helyet foglaló keresődobozt kínálja az internetezőknek, hanem számos egyéb szolgáltatást, amelyek egyre nagyobb szeletet hasítanak ki a kapcsolódó területekből. A kereséseken kívül az utóbbi időben a videostream, a mobil operációs rendszerek, a térképszolgáltatások, a levelezés és több más területen is hasonlóan kimagasló eredményt mutathatnak fel, bár a sikert hozó próbálkozásokra legalább annyi kudarc és visszavonulás jut. A lendületet azonban nem töri meg egy-egy összeütközés vagy visszaesés, így az első helyet egyre többször kaparintják meg.
(tovább…)
Szerző: Lailanma Marketing | 2012.02.29 | Google Chrome |
Tudtad, hogy a Google Chrome böngésző használata esetén a weboldalakba épített speciális linkekhez beállítható, hogy melyik Google alkalmazást használd azok kezeléséhez?
levél linkehez a Gmail használata állítható be
A Google Chrome segítségével az internetes szolgáltatások megkérdezhetik Öntől, hogy szeretné-e őket bizonyos linkek megnyitásához használni. Míg a legtöbb link általában egy másik webhelyre irányítja Önt, egyes linkek programokat nyithatnak meg, valamint egyéb műveleteket hajthatnak végre. A mailto: linkek például a levelezőprogramot nyitják meg, míg a webcal: linkek eseményeket adnak naptárprogramjához. Ezeket a linkeket protokolloknak nevezik, az általuk használt programokat pedig kezelőknek. Manapság számos internetes szolgáltatás viselkedhet kezelőként, beleértve a Gmailt és a Google Naptárt is.
Ha például a Gmailt a Chrome-ban nyitja meg, akkor az oldal tetején egy üzenet jelenhet meg, amely rákérdez, hogy engedélyezi-e, hogy a linkkel ellátott e-maileket ezentúl a Gmail nyissa meg. Ha a Gmail használata gombra kattint, akkor legközelebb, amikor egy oldalon egy linkkel ellátott e-mail címre kattint, a Gmail levélírás ablaka fog megnyílni. Ha a Nem gombra kattint, akkor a számítógépe továbbra is úgy nyitja meg az e-mailes linkeket, mint azelőtt.
A webhelykezelők kéréseinek engedélyezése vagy elutasítása
Alapértelmezés szerint az internetes szolgáltatások a protokoll-linkről szóló üzeneteket jeleníthetnek meg, amikor ellátogat azok webhelyeire. A Chrome-ban az ilyen üzenetek elutasításához vagy újbóli engedélyezéséhez kövesse az alábbi lépéseket.
- Kattintson a csavarkulcs menüre
a böngésző eszköztárán.
- Válassza a Beállítások (Mac és Linux operációs rendszer esetében Preferences, a Chrome OS esetében pedig Settings) opciót, majd a A motorháztető alatt lehetőséget.
- Kattintson a Tartalombeállítások gombra.
- A megjelenő párbeszédablakban keresse meg a “Kezelők” részt:
- A kérések engedélyezéséhez válassza “A webhelyek kérhetik, hogy protokollok alapértelmezett kezelői legyenek” lehetőséget.
- A kérések letiltásához válassza “A webhelyek nem kezelhetnek protokollokat” opciót.
Alapértelmezett kezelő kiválasztása vagy kezelő eltávolítása
A Beállítások oldalon kezelheti azokat az internetes szolgáltatásokat, amelyeknél engedélyezte, hogy kezelőként viselkedjenek.
Az alapértelmezett kezelő kiválasztása
- Kattintson a csavarkulcs menüre
a böngésző eszköztárán. - Válassza a Beállítások (Mac és Linux operációs rendszer esetében Preferences, a Chrome OS esetében pedig Settings) opciót, majd a A motorháztető alatt lehetőséget.
- Kattintson a Tartalombeállítások gombra.
- A megjelenő párbeszédablakban keresse meg a “Kezelők” részt.
- Kattintson a Kezelők kezelése lehetőségre.
- A listázott protokollok melletti legördülő menüben válassza ki az alapértelmezett internetes szolgáltatást.
Ha valamilyen oknál fogva egy oldalon másik kezelőt szeretne használni egy link megnyitásához, az egér jobb gombjával kattintson a linkre, majd a “Link megnyitása ezzel” lehetőségre, és válassza ki a kezelőt. Az alapértelmezett kezelői beállításokat ez nem befolyásolja.
Kezelő eltávolítása
- Kattintson a csavarkulcs menüre
a böngésző eszköztárán. - Válassza a Beállítások (Mac és Linux operációs rendszer esetében Preferences, a Chrome OS esetében pedig Settings) opciót, majd a A motorháztető alatt lehetőséget.
- Kattintson a Tartalombeállítások gombra.
- A megjelenő párbeszédablakban keresse meg a “Kezelők” részt.
- Kattintson a Kezelők kezelése lehetőségre.
- Válassza ki az eltávolítani kívánt kezelőt.
- Kattintson a webhely eltávolítása linkre.
Hasznos volt az információ? Ha igen akkor lájkold, pluszeggyezd, oszd meg.
Szerző: Lailanma Marketing | 2012.02.24 | Google Chrome, Internet |
Neked okozott már problémát, hogy a kedvenc böngésződben nem tudsz egyszerre csak egy accounttal belépni a Facebookra, Gmail-be, Twitter-be, stb.? Erre az sem megoldás, ha kétszer nyitod meg az adott böngészőt.
Ha igen, és Google Chromot használsz, akkor egy bővítmény segítségével orvosolhatod ezt a problémát.
A gyógyírt a Chrome inkognitó ablaka jelenti, amely kétféleképpen nyitható meg a már nyitott böngészőben: vagy kattintsunk felül a csavarkulcs ikonra, s ott válasszuk az Új inkognitó ablak (New incognito window) opciót, vagy használjuk a Ctrl + Shift + N billentyűkombinációt. (Ha az inkognitó ablakban dolgozunk, akkor nem tárolódnak az Előzmények között a felkeresett oldalak, sem a letöltött fájlok, s ha bezárjuk ezt az ablakot, valamennyi cookie törlődik.)
Az inkognitó ablak megnyitásakor kapott információk…
Most már nyugodtan megnyithatjuk a másik fiókunkat is ebben az inkognitó ablakban, nem fogja zavarni a korábban megnyitottat.
Ha tetszett a tipp, akkor lájkold és oszd meg ismerőseiddel is.
Ha hasonló híreinkről elsőként szeretnél értesülni iratkozz fel hírlevelünkre weboldalunkon:
https://lailanma.hu